Máte otázku?

O projekte

Rezidencie Pri Mýte vám ponúknu v dvoch fázach 329 výborne riešených bytov v deviatich samostatne stojacich domoch obkolesených večne zelenými dvormi. Lokalita týchto solitérnych rezidencií je ohraničená ulicami Kominárska a Škultétyho, len 500 metrov od Račianskeho a Trnavského mýta .

Je dôležité, aby objekty citlivo rešpektovali okolitú zástavbu. Preto ich výška bude od šesť do osem nadzemných podlaží a jedna budova poskytne nádherné výhľady zo svojich 12 podlaží . Aby sa zachoval celoročne zelený parkový charakter vnútrobloku a evokoval príjemný pocit bezpečia, celé parkovanie sme umiestnili do suterénu. Dôraz sme kládli na kvalitnú architektúru s jedinečným fasádnym riešením a detailne prepracovaným pôdorysom bytov.

Rezidencie Pri Mýte prinášajú aj výnimočné prvky sadových úprav, ktoré vám sprostredkujú zelený výhľad po celý rok, centrálnu pešiu zónu s fontánkou pri vstupe, parkové zóny prístupné verejnosti, detské ihriská, miesto pre komunitný gril ako aj priestranstvo určené výlučne vám. Navyše sme pre vaše každodenné potreby vyhradili obchodné priestory, ktoré ponúknu služby pre obyvateľov.

Projekt ekologickej triedy A1 ráta aj s modernými ekologickými prvkami, akými sú napríklad solárne panely na výhrev vody a nabíjacie stanice na elektromobily. Začiatok výstavby projektu je plánovaný na jar 2015, dokončenie prvej fázy na začiatok roka 2017 a jeho skompletizovanie v 2. kvartáli roka 2018.

1 2 3 4 4 5 5 5 3 4 6 4 A B
AFáza 1
B01-B04
BFáza 2
B05-B09
1Priestor pre
komunitný gril
2Komunitné
záhrady
3Nabíjanie pre
elektromobily
4Solárny
systém
5Detské
ihrisko
6Fontánka
Trávnata plocha
Kríky
Trvalky

Dobrý pocit z dobrej architektúry

Základným princípom pri tvorbe konceptu bolo nebudovať len stavby, ale pokúsiť sa vytvoriť miesto na život, kde môžete stretávať priateľov a susedov, či len tak si sadnúť na lavičku a vychutnať si príjemný moment. Prostredie, ktoré aj napriek svojej rozlohe poskytne pocit súkromia a bezpečia v tesnej blízkosti rušného centra.

Unikátny systém posuvných paravánov na loggiách vytvára príjemný pocit intimity, dodáva živý výraz architektúre fasád, ale najmä príjemne dotvára svetelnú atmosféru a klimatickú pohodu interiérov denných častí bytov. Samotná fasáda je tvorená kombináciou omietky a metalického obkladu, ktorý dodáva objektom nadštandardný a prémiový dizajn.

Projekt Pri mýte sa vracia k tradícii malého počtu bytov prístupných na jednom podlaží z jedného vstupu. Dáva tak obyvateľom šancu dôverne sa spoznať a vytvárať si fungujúce komunity, ktoré si budú vážiť prostredie, v ktorom žijú.

Všetky parkovacie miesta sme umiestnili pod poloverejnú promenádu a umožnili tak vyniknúť veľkým plochám celoročnej zelene a relaxačných zón, vrátane osviežujúcej fontánky pri pešom vstupe. A pokiaľ ide o každodenné potreby, tým sme vyhradili až 350 m2 obchodných a kaviarenských priestorov.

Projekt Pri mýte sme založili na ľudskom prístupe, ktorý plne rešpektuje svoje okolie

Arhitektúra Krušec - Autori projektu

Arhitektúra Krušec - Autori projektu

„Pri mýte má ambíciu stať sa príjemnou štvrťou na bývanie s jasnou identitou, dobrou mierkou a kvalitným verejným priestorom”

Lokálny architekt - Vallo Sadovsky Architects

Lokálny architekt - Vallo Sadovsky Architects

„Navrhli sme unikátne riešenia, ako si užívať viac zelene v okolí a vo väčšom súkromí“

AKKA, Ljubljana
úprav a spoločných priestorov

AKKA, Ljubljana