Máte otázku?

O projekte

Rezidencie Pri Mýte vám ponúknu v dvoch fázach 329 výborne riešených bytov v deviatich samostatne stojacich domoch obkolesených večne zelenými dvormi. Lokalita týchto solitérnych rezidencií je ohraničená ulicami Kominárska, a Škultétyho, len 500 metrov od Račianskeho a Trnavského mýta .

Je dôležité, aby objekty citlivo rešpektovali okolitú zástavbu. Preto ich výška bude od šesť do osem nadzemných podlaží a jedna budova poskytne nádherné výhľady zo svojich 12 podlaží . Aby sa zachoval celoročne zelený parkový charakter vnútrobloku a evokoval príjemný pocit bezpečia, celé parkovanie sme umiestnili do suterénu. Dôraz sme kládli na kvalitnú architektúru s jedinečným fasádnym riešením a detailne prepracovaným pôdorysom bytov.

Rezidencie Pri Mýte prinášajú aj výnimočné prvky sadových úprav , ktoré vám sprostredkujú zelený výhľad po celý rok, centrálnu pešiu zónu s fontánkou pri vstupe, parkové zóny prístupné verejnosti, detské ihriská , komunitný gril , ako aj priestranstvo určené výlučne vám. Navyše sme pre vaše každodenné potreby vyhradili obchodné priestory , ktoré ponúknu služby pre obyvateľov.

Projekt ekologickej triedy A1 ráta aj s modernými ekologickými prvkami , akými sú napríklad solárne panely na výhrev vody, ktorý dokáže zabezpečiť až 30 % ročnej produkcie tepla a nabíjacie stanice na elektromobily . Začiatok výstavby projektu je plánovaný na jar 2015, dokončenie jeho prvej fázy do konca roka 2016 a jeho skompletizovanie do konca roka 2017.

1 2 3 4 4 5 5 5 3 4 6 4 A B
AFáza 1
B01-B04
BFáza 2
B05-B09
1Priestor pre
komunitný gril
2Komunitné
záhrady
3Nabíjanie pre
elektromobily
4Solárny
systém
5Detské
ihrisko
6Fontánka
Trávnata plocha
Kríky
Trvalky

Dobrý pocit z dobrej architektúry

Základným princípom pri tvorbe konceptu bolo nebudovať len stavby, ale pokúsiť sa vytvoriť miesto na život, kde môžete stretávať priateľov a susedov, či len tak si sadnúť na lavičku a vychutnať si príjemný moment. Prostredie, ktoré aj napriek svojej rozlohe poskytne pocit súkromia a bezpečia v tesnej blízkosti rušného centra.

Unikátny systém posuvných paravánov na loggiách vytvára príjemný pocit intimity, dodáva živý výraz architektúre fasád, ale najmä príjemne dotvára svetelnú atmosféru a klimatickú pohodu interiérov denných častí bytov. Samotná fasáda je tvorená kombináciou omietky a metalického obkladu, ktorý dodáva objektom nadštandardný a prémiový dizajn.

Projekt Pri mýte sa vracia k tradícii malého počtu bytov prístupných na jednom podlaží z jedného vstupu. Dáva tak obyvateľom šancu dôverne sa spoznať a vytvárať si fungujúce komunity, ktoré si budú vážiť prostredie, v ktorom žijú.

Všetky parkovacie miesta sme umiestnili pod poloverejnú promenádu a umožnili tak vyniknúť veľkým plochám celoročnej zelene a relaxačných zón, vrátane osviežujúcej fontánky pri pešom vstupe. A pokiaľ ide o každodenné potreby, tým sme vyhradili až 350 m2 obchodných a kaviarenských priestorov.

Projekt Pri mýte sme založili na ľudskom prístupe, ktorý plne rešpektuje svoje okolie

Arhitektúra Krušec - Autori projektu

Arhitektúra Krušec - Autori projektu

„Pri mýte má ambíciu stať sa príjemnou štvrťou na bývanie s jasnou identitou, dobrou mierkou a kvalitným verejným priestorom”

Lokálny architekt - Vallo Sadovsky Architects

Lokálny architekt - Vallo Sadovsky Architects

„Navrhli sme unikátne riešenia, ako si užívať viac zelene v okolí a vo väčšom súkromí“

AKKA, Ljubljana
úprav a spoločných priestorov

AKKA, Ljubljana